”Möt oss bakom kulisserna” Albäck på lördag 23/9 kl 11-14

Vi är flera hundra medlemmar i naturskyddsföreningen i Trelleborg och det är fantastiskt att så många stödjer föreningens arbete med natur och miljöfrågor och med natursnokarna. Vi bjuder in er alla till att träffa styrelsen i Albäcksskogen på lördag mellan kl 11 och 14. Vi tänder en brasa, bjuder på varm äppeldricka och samtalar gärna om vad som är på gång, svarar på frågor om fågelmatning, tipsar om fina platser att besöka osv. Natursnokarna erbjuder håvning i dammen och fågelmatspyssel, alla är välkomna att vara med. Kontakt: Sophie 0730-408040, info@naturbarn.com.

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.